Nodokļi Vācijā un tieši sociālais

nodokli vacija

Nodokļi un tieši sociālais nodrošinājums: kā tas pašlaik tiek risināts Vācijā

Sociālais nodrošinājums pašlaik tiek taisnīgi sadalīts starp darba devējiem un darbiniekiem. Katra puse maksā 1,525 procentus, kā rezultātā iemaksu likme ir 3,05 procenti. Vismaz, ja darbiniekam ir bērni.

Ja tas tā nav, tad darbiniekam ir jamaksa ilgtermiņa aprūpes apdrošināšana un tad tiek lēsti 3,4 procenti. Darba devēja iemaksa paliek nemainīga – 1,525 procenti. Lielāko daļu tātad uzņemas cilvēks bez bērniem.

Nodokļi Vācijā un konkrēti – ilgtermiņa aprūpes apdrošināšana (Pflegeversicherung) no 2023. gada jūlija: darbiniekiem bez bērniem būs jāmaksā papildus

Bērni ir vai bērni nav – šis lēmums sniegs informāciju par to, cik augsta ir ilgtermiņa aprūpes apdrošināšanas likme. Tas nav likumīgi, nolēma Federālā konstitucionālā tiesa Vācijā. Tagad lēmums tiek tālāk atšķetināts.
Jaunie noteikumi īsumā:

Darbinieki ar vienu bērnuDarbinieki bez bērniem (no 23 gadu vecuma)Darba devēja daļa
Igtermiņa aprūpes apdrošināšana procentos3,4 procenti4,0 procenti1,7 procenti

Konkrēti, tas nozīmē, ka darba devēja iemaksa ir balstīta uz darbiniekiem ar vienu bērnu. Šajā gadījumā modelis, ka ilgtermiņa aprūpes apdrošināšanas izmaksas tiek taisnīgi sadalītas, paliek nemainīgs. Taču arī cilvēki ar bērnu maksā vairāk – ap 0,175 procentiem vairāk. Par katru nākamo bērnu summa samazinās par 0,25 procentiem. Beigas ir ar pieciem bērniem. Ja ir pieci bērni, darbiniekiem ilgtermiņa aprūpes apdrošināšana būtu piemērota 2,4% apmērā. Taču daudzbērnu ģimeņu uzkrājumi attiecas tikai bērniem līdz 25 gadu vecumam. Tad tas iet soli pa solim atpakaļ – par 0,25 procentiem uz bērnu.

Izņēmums tikai ir Saksijā (viena no 16 Vācijas zemēm): darba devēji maksā tikai 1,20 procentus no ilgtermiņa aprūpes apdrošināšanas
Jaunie noteikumi attiecas uz piecpadsmit federālajām zemēm – Saksijā ir īpašs regulējums. Tur darba devējs maksā 1,20 procentus no ilgstošas ​​aprūpes apdrošināšanas – otrs vidējais rādītājs valstī ir 1,7 procenti. Tas nozīmē, ka visi darbinieki Saksijā maksā nedaudz vairāk nekā pārējie cilvēki neatkarīgi no tā, vai viņiem ir bērni vai nav.

Cilvēki bez bērniem maksā 2,3 procentus no ilgtermiņa aprūpes apdrošināšanas
Tie, kuriem nav bērnu, ilgtermiņa aprūpes apdrošināšanā uzņemsies lielāku daļu – 2,3 procenti no 4,0 procentiem. Atlikušos 1,7 procentus maksā darba devējs. Ar 3000 eiro bruto ienākumiem cilvēki bez bērniem par ilgtermiņa aprūpes apdrošināšanu tad maksātu 81 eiro mēnesī. Tas ir par aptuveni 25 eiro vairāk nekā iepriekš.