Vācija un algas – pētījums par to lielumu

vācija un algas realitāte

Vācija un algas lika daudzus pārsteigt, kad tika veikts pētījums par to lielumu.

Lielākā daļa darbinieku nopelna mazāk par 20 eiro stundā

Federālā statistikas biroja veiktā peļņas aptauja liecina: vairāk nekā puse darbinieku šajā valstī saņem mazāk par 20 eiro bruto. Viens no trim vēl mazāk.

Vācijā 21,5 miljoni no 39,8 miljoniem darbinieku, kuriem ir jāmaksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, saņem bruto stundas algu, kas ir mazāka par 20 eiro. Vairāk nekā katrs trešais cilvēks saņem mazāk par 16 eiro bruto stundā. Tas izriet no Federālā statistikas biroja novērtējuma, ko pasūtīja Kreisā partija Bundestāgā.

Skaitļi ir balstīti uz 2022. gada oktobra ienākumu aptauju. Datos nav iekļautas praktikantu algas.
54 procenti strādājošo Vācijā nopelna mazāk par 20 eiro bruto stundā. 13,6 miljoni cilvēku saņem nepilnus 16 eiro, kas veido 34 procentus. 6,6 miljoni darbinieku nopelna mazāk nekā 13 eiro bruto stundā – tas ir aptuveni 17 procenti.

Vairums labu pensiju nesaņems

„Algu līmenis Vācijā ir apkaunojoši zems. Ja vairāk nekā katrs trešais nopelna mazāk par 16 eiro stundā, mums nav jābrīnās par kvalificētu darbinieku trūkumu un ierobežotajiem sociālās apdrošināšanas fondiem,“ sacīja Kreisās partijas līderis Dītmārs. Bārčs. „Lielākā daļa vāciešu pelna zem 20 eiro. Tas nozīmē, ka lielākā daļa mūsdienu darbinieku vecumdienās nesaņems labu pensiju.“

Likumā noteiktā minimālā alga Vācijā šobrīd ir divpadsmit eiro stundā. Atbilstoši atbildīgās komisijas priekšlikumam no 2024.gada tai būtu jāpaaugstinās līdz 12,41 eiro – no 2025.gada 1.janvāra tam vajadzētu būt 12,82 eiro.